فروشگاه تأسیسات نباتی

02644225485
جستجو کردن
Close this search box.
مقایسه کولر گازی پرتابل و اسپلیت و مزایا و معایب آن ها

مقایسه کولر گازی پرتابل و اسپلیت و مزایا و معایب آن ها

در این مقاله قصد داریم به مقايسه کولر گازی پرتابل و اسپلیت بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام را به صورت واضح به شما توضیح دهیم.

علاوه بر مزایا و معایب به مقايسه طراحی، قیمت و… نیز خواهیم پرداخت تا زمان خرید بین این دو کولر دچار سردرگمی نشوید و با آگاهی کامل انتخاب کنید.

اما قبل از مقايسه ی کولر گازی پرتابل و اسپلیت، می‌خواهیم توضیح کوتاهی در رابطه با هر دو مدل به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

توجه توجه: مجموعه تاسیسات نباتی در نظر دارد، در جشنواره ای بی نظیر تخفیفات فوق العاده ای برای فروش کولر گازی گرین قرار دهد.

برای مشاهده و خرید کولر گازی گرین کلیک کنید.

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل، همانگونه که از اسمش پیداس، می‌توان در هر فضایی مورد استفاده قرار داد و به عبارتی محدودیت فضا ندارد. نصب و راه اندازی آن خیلی راحت و بدون دردسر است و میتوان آن را به صورت موقت در هر فضایی نصب کرد.

اگر شما برای زمان موقت نیاز به کولر گازی دارید بهترین انتخاب کولر گازی پرتابل است. اگر بخواهیم معایب کولر گازی پرتابل را ذکر کنیم می‌توان به خنک کنندگی ضعیف آن اشاره کرد.

خرید کولر گازی پرتابل

پرتابل از خنک کنندگی ضعیفی برخوردار است و قابلیت خنک کردن فضاهای بزرگ را ندارد. به دلیل اینکه پرتابل، در نزدیکی پنجره نصب میشود و یک شلنگ تهویه از پنجره به بیرون میرود، باعث مسدود شدن قسمت پایین پنجره می‌شود و نمای ساختمان را زشت می‌کند.

پرتابل مناسب برای فضاهای کوچک است و قابلیت خنک کردن فضاهایی با متراژ پایین را دارد. کولر های گازی پرتابل را می‌توان روی تایمر قرار داد و و بعد از زمان مشخص خاموش شود.

این مدل از کولر گازی مصرف کمی دارد و شما با خیال راحت از بابت مصرف انرژی میتوانید آن را انتخاب کنيد.

کولر گازی پرتابل دارای ترموستات دمایی است که این ویژگی می‌تواند دمای محیط را تا هر مقدار که می‌خواهیم کنترل کنیم و وقتی کسی در محل نبود کولر خاموش شود و کار نکند.

مزایای کولر گازی پرتابل

 1. صدای کم
 2. دارای ترموستات دمایی
 3. کاهش آلودگی هوا به دلیل فیلتر ضد آلرژی
 4. مصرف انرژی پایین

معایب کولر گازی پرتابل

 1. خنک کنندگی ضعیف برای مکان های بزرگ
 2. نزدیک بودن آن به پنجره
 3. مسدود شدن بخشی از پنجره

پیش از این سعی کردیم مزایا و معایب کولر گازی پرتابل را به شما توضیح دهیم، در اینجا میخواهیم به انواع کولر گازی پرتابل بپردازیم:

کولر گازی پرتابل دارای ۲ نوع است:

 1. دو لوله: کولر گازی پرتابل مدل ۲ لوله، دارای دو لوله می باشد که یک لوله جهت خارج شدن هوای گرم و لوله ی دیگر جهت تأمین هوای کندانسور می باشد.
 2. یک لوله: کولر گازی پرتابل مدل یک لوله، فقط یک رله جهت خارج شدن هوای گرم به بیرون را دارد و هوای مورد استفاده ی کندانسور از هوای درون اتاق تأمین می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: شناخت انواع کولر گازی 

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت، وسیله ای است که امروزه برای سرمایش و گرمایش استفاده می‌کنند، اما بیشتر مردم از جنبه ی سرمایش آن استفاده میکنند و گرمایش آن به صورت محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسپلیت ها دارای یک بخار کننده است که وظیفه ی جذب گرمای هوا را بر عهده دارد و همچنین دارای یک کمپرسور است که باعث افزایش دمای بخار ماده ی سرما زا می‌شود، همچنین اسپلیت ها دارای یک دمنده و کندانسور نیز هستند.

اسپلیت ها توانایی خنک کنندگی عالی در طول زمان کم را دارند و می‌توانند هوای خنک را در زمان کم در فضا توضیع کنند.

در مورد مصرف انرژی اسپلیت ها می‌توان گفت که چون اسپلیت ها دارای مدل های مختلف است باید در مورد مصرف انرژی هر کدام به صورت جداگانه تحقیق کرد.

اسپلیت ها نسبتا قیمت بالایی دارند و بخش عمده ای از بودجه را به خود اختصاص می‌دهند.

مزایای کولر گازی اسپلیت

 1. صدای کم
 2. صرفه جویی در آب
 3. طراحی زیبا و شیک
 4. داشتن هوای خنک در طول مدت کن

معایب کولر گازی اسپلیت

 1. قیمت بالا
 2. مصرف بالای برق
 3. نیاز به نصاب حرفه آب
 4. در صورت خرابی، نیاز به تعمیرکار متخصص

 

تفاوت کولر گازی پرتابل و اسپلیت

خب حالا که توضیح مختصری در رابطه با هر دو مدا کولر به شما دادیم، می‌خواهیم به مقايسه کولر گازی پرتابل و اسپلیت بپردازیم.

تفاوت کولر گازی پرتابل و اسپلیت در این است که کولر گازی پرتابل قابل حمل است و شما به راحتی میتوانید آن را جه به جا کنید، اما کولر گازی اسپلیت روی دیوار نصب میشود و نصب آن نیاز به فرد متخصص دارد، اما کولر گازی پرتابل را خودتان و بدون نیاز به نصاب میتوانید نصب کنید.

شما برای نصب کولر گازی پرتابل فقط لازم است، لوله خرطومی که داخل کولر است را به بیرون از محیط انتقال دهید و شما این کار را با بریدن قسمتی از پنجره و با چسباندن لوله به شیشه میتوانید انجام دهید، اما به این نکته توجه کنید که از چسب محکمی برای چسباندن لوله استفاده کنید.

البته باید به این نکته نیز توجه کنید که کولر باید با نوع قاب پنجره هماهنگی داشته باشد پس قبل از خرید به مدل کولر و پنجره ی محل مورد نظر دقت کنید.

 

تفاوت طراحی کولر گازی پرتابل و اسپلیت

کولر گازی پرتابل، اندازه ی بزرگی دارد و روی زمین قرار می‌گیرد و فضای زیادی را اشغال می‌کند، اما کولر گازی اسپلیت دارای طراحی زیبا و شیک است که روی دیوار نصب میشود و فضای کمتری را اشغال می‌کند.

به این نکته توجه کنید که اسپلیت ها در فضای داخل جای کمی را میگیرند اما برای قرار دادن کمپرسور، بیرون از خانه، فضای زیادی مورد نیاز است، اما کولر گازی پرتابل فضای خارجی را اشغال نمیکند و فقط نیاز به فضای داخلی دارد.

برای قرار دادن کمپرسور باید این نکته را به یاد داشته باشید که کمپرسور حتما باید دور از فضای داخلی باشد زیرا به دليل صدای زیاد باعث اذیت و ازار میشود، پس قبل از خرید کولر گازی باید به فضای مورد نظر نیز دقت کرد اگر شما فضای بیرونی ندارید پس بهترین انتخاب برای شما کولر گازی پرتابل است زیرا این مدل فقط به فضای داخلی نیاز دارد.

 

مقایسه توانایی خنک کنندگی کولر گازی پرتابل و اسپلیت

همه شما وقتی اقدام به خرید کولر گازی میکنید، مطمئنا یکی از معیار های مهم آن شامل خنک کنندگی می باشد، پس به دلیل اهميت این موضوع به بررسی آن میپردازیم.

کولر گازی پرتابل قابلیت خنک کنندگی کمی دارد، در واقع در واقع قدرت خنک کنندگی پرتابل فقط ۲ کیلو وات است و این خنک کنندگی مناسب مکانی با متراژ ۲۰ متر مربع است، در صورتی که کولر گازی اسپلیت قابلیت خنک کنندگی عالی دارد و خنک کنندگی آن حدود ۵/۲ تا ۹ وات می باشد و این خنک کنندگی قابلیت خنک کردن فضاهایی با متراژ بالا را دارد.

پس اگر به دنبال یک کولر گازی، میگردید که متراژ بالایی دارد، اسپلیت بهترین گزینه برای شما است.

 

نحوه ی استفاده از کولر گازی اسپلیت و پرتابل

همانطور که قبل از این اشاره کردیم، اسپلیت ها دارای ۲ بخش خارجی و داخلی است.

بخش داخلی آن که در محيط داخلی نصب میشود و بخش خارجی آن که همان کمپرسور است بیرون از فضا نصب میشود و به دلیل صدای زیاد باید دور از محیط داخل باشد.

کمپرسور نسبت به پرتابل جای زیادی را در خارج از محیط اشغال می‌کند اما اگر فضای داخلی را در نظر بگیریم اسپلیت ها فضای کمتری را می‌گیرند و ظاهری زیبا و شکیل دارند.

پس قبل از انتخاب کولر گازی همه ی موارد الخصوص فضا را در نطر بگیرید تا در نصب آن دچار مشکل نشوید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم به مقايسه کولر گازی پرتابل و اسپلیت بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام را به شما توضیح دهیم. پس شما با بررسی این مقاله دچار سردرگمی نمیشوید و میتوانید بهترین کولر را با توجه به معیار های خود انتخاب کنید.

اميدواريم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

سوالات متداول

۱.دلیل نام گذاری این مدل کولر گازی به پرتابل چیست؟

 • دلیل نامگذاری این مدل از کولر گازی به پرتابل قابلیت جابه جایی این مدل است.

۲.ایا کولر گازی پرتابل را خودمان و بدون نیاز به نصب کننده ی ماهر می‌توان راه اندازی کرد؟

 • بله کولر گازی پرتابل راه اندازی و نصب راحتی و آسوده ای دارد و هر فردی میتواند آن را نصب کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Pagespeed Optimization by Lighthouse.