فروشگاه تأسیسات نباتی

02644225485
جستجو کردن
Close this search box.
سر و صدای کولر آبی

سر و صدای کولر آبی و راحل های تعمیر آن

یکی از مشکلاتی که اغلب برای کولر های آبی پیش می آید صدای دلخراش و جیرینگ جیرینگ کردن آن می باشد. قطعا این صدای ناخراش سبب آزرده شدن شما شده است و سعی کرده اید که سر و صدای کولر آبی را کم کنید. اگر به این صفحه سایت تاسیسات نباتی آمده اید یعنی نتوانسته اید به خوبی این مشکل را حل کنید و حالا دنبال راحلی اساسی هستید.

در این مقاله سعی شده است تا به طور کامل دلایل و راه حل های تعمیر سر و صدای کولر آبی را توضیح دهیم؛ پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

صدای زیاد کولر آبی

دلایل سر و صدای کولر آبی

بیایید ابتدا با این موضوع شروع کنیم که چه دلایلی سبب می شود که کولر آبی ما صدا گوش خراش داشته باشد.

  1. خشک شدن یاتاقان کولر آبی

یکی از دلایل سر و صدای کولر آبی خشک شدن یاتاقان می باشد. یاتاقان کولر در کجا قرار دارد؟ این یاتاقان ها در محل اتصال پروانه ها قرار گرفته و پایه های پروانه در آن ها تعبیه شده است. اگر به خوبی یاتاقان ها را روغن کاری نکنید ممکن است که سبب ایجاد سر و صدا و جیرینگ جیرینگ شود و با گذشت زمان زیادی از این مشکل و عدم رفع مشکل، ممکن است که کولر آبی دیگر کار نکند و مجبور به عوض کردن پروانه های کولر آبی شوید.

تاسیسات نباتی به عنوان نمایندگی خرید کولر آبی در کرج و فروش گسترده در کل کشور با بهترین قیمت و گارانتی

خشک شدن یاتاقان کولر آبی

 

2.خرابی یاتاقان ها

اگر می خواهید بعد از مدت طولانی کولر آبی خود را روشن کنید حتما به این نکته توجه کنید که باید قبل از روشن کردن آن، کاملا آن را بررسی کنید و اقدام به سرویس کردن کولر کنید تا در زمان مصرف با مشکل مواجه نشوید. بهترین راه حل برای استفاده درست از کولر روغن کاری به موقع بلبرینگ ها و یاتاقان می باشد.

خرید کولر آبی در هشتگرد با بهترین قیمت از برند های مختلف و معتبر

3.خرابی تسمه پروانه کولر از دلایل سر و صدا کولر آبی 

تسمه کولر آبی خود را حتما چک کنید! اگر تسمه خراب باشد منجر به ریش ریش شدن یا نخ نما شدن تسمه می شود. حرکت تسمه ها باعث برخوردن ریشه ها به پیرامون کولر آبی شده و در نتیجه صداهای ناخراشی را ایجاد می کند.

خرابی تسمه کولر آبی

4. شل شدن پولی ها

مورد دیگری که باید به آن دقت کرد و از دلایل سر و صدای کولر آبی می باشد، خرابی یا شل شدن پولی ها می باشد. داخل کولر آبی دو نوع پولی موجود می باشد؛ یک پولی کوچک که به موتور وصل شده و یک پولی بزرگ تر که باعث حرکت پروانه می شود. پولی است که سبب چرخیدن پروانه به واسطه نیروی تولیدی موتور می شود. در صورت شل یا خرابی پولی ها سرو صدا در کولر آبی ایجاد میشود.

5. خوردگی بوشن 

اگر بوشن کولر آبی صدمه ببیند ممکن است که باعث صدا های گوش خراشی در کولر آبی شود که دلایل متفاوتی برای صدمه دیدن این قطعه موجود می باشد.

  • سفت بودن زیادی تسمه
  • رطوبت بسیار بالا
  • ضعیف شدن موتور کولر

خرابی بوشن کولر آبی

تاسیسات نباتی نمایندگی کولر گازی در کرج با سابقه ای درخشان

6. تاب برداشتن پروانه

احتمال تاب برداشت پروانه کم می باشد اما میتواند دلیل سر و صدای کولر آبی باشد. بعضی از دلایل خرابی و تاب برداشتن پروانه مثل خراب شدن یاتاقان، خراب شدن پولی و… حتما به این موضوع توجه کنید که پس از خراب شدن پروانه آن را تعویض کنید نه تعمیر

7. خرابی موتور کولر آبی

اگر دلایل بالا سبب سر و صدای کولر نبود باید موتور کولر آبی را نیز بررسی کنید. اگر موتور کولر آبی مشکل داشت باید آن را تعویض کنید.

چگونه مشکل صدای کولر آبی را حل کرد؟

همراه ما باشید تا راه حل هایی را برای رفع مشکل سر و صدا و جیرینگ جیرینگ کولر به شما عزیزان بدهیم.

1.رفع مشکل خشکی یاتاقان

مشکل خشکی در یاتاقان‌ها ممکن است به دلیل کمبود روغن یا یک عامل خارجی دیگر باشد. برای رفع این مشکل، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. بررسی سطح روغن: در صورتی که یاتاقان خشک است، ابتدا باید سطح روغن را بررسی کنید. برخی از یاتاقان‌ها دارای نشانگر سطح روغن هستند که می‌توانید با استفاده از آنها روند روغن را بررسی کنید. اگر سطح روغن کم است، باید روغن مناسب را به یاتاقان اضافه کنید. بهتر است در این مرحله از راهنمایی تولید کننده یا راهنمایی فنی مربوطه استفاده کنید.

2. تعویض روغن: در صورتی که روغن موجود به دلیل آلودگی یا خرابی نیاز به تعویض دارد، باید روغن قدیمی را خارج کنید و روغن تازه و مناسب را اضافه کنید. در اینجا نیز بهتر است به راهنمایی تولید کننده یا راهنمایی فنی مربوطه رجوع کنید.

3. بررسی عوامل خارجی: عوامل خارجی مانند آلودگی، گرد و غبار، رطوبت یا ترکیدگی‌های مکانیکی می‌توانند باعث خشکی یاتاقان شوند. بنابراین، باید یاتاقان‌ها را با دقت بررسی کنید و اگر هر گونه عامل خارجی مشاهده می‌شود، آن را برطرف کنید.

4. روان کردن یاتاقان: در صورتی که خشکی در یاتاقان ادامه دارد، می‌توانید از یک روغن سبک برای روان کردن یاتاقان استفاده کنید.

رفع مشکل خشکی یاتاقان

 

2.عوض کردن یاتاقان برای رفع صدای کولر 

اگر یاتاقان خراب شود تنها راه حل آن تعویض یاتاقان می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *